پوکه معدنی برای سانسوریا چه کاربردی دارد؟

پوکه-معدنی-سانسوریا

در این مقاله کوتاه، به این سوال پاسخ می دهیم که استفاده از پوکه معدنی برای سانسوریا که از سری گیاهان آپارتمانی است، مفید است و چه کاربردی در رشد آن دارد. گیاه سانسوریا میتواند انعطاف بسیار زیادی از خود نشان دهد و تنها نکته رشد و نگهداری آن، آبیاری است. 

بنابراین پس از خرید هرگونه از سانسوریا می‌توانید از آن در داخل و یا خارچ از خانه نگهداری کنید. در ابتدا لازم است تا یک‌ سری نکات اصلی را درباره محل نگهداری درست سانسوریا بدانید تا بنوانید از آن در محل و شرایط درست مراقبت کنید.

تشخیص نیاز سانسوریا و آگاهی از روش نگهداری درست آن میتواند به شما در داشتن گلدانی رویایی کمک شایانی کند.سانسوریا گیاهی آپارتمانی بوده و بهترین محل برای نگهداری از آن، نزدیک پنجره ای پر نور و محلی کم رفت و آمد و به دور از هرگونه آسیب است که شرایط رشد گیاه را به بهترین نحو فراهم میکند.

خاک مناسب برای پرورش گیاه سانسوریا

سانسوریا از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که به مواد مغذی و آلی زیادی در خاک خود نیاز دارد.

شرایط خاک سانسوریا :

  • بافتی سبک و تراکمی متوسط داشته باشد.
  • شامل شن و ماسه و رس باشد.
  • حاوی مواد آلی (خاک برگ یا کمپوست) باشد.
  • زهکشی شده باشد.(اگر خاک گلدان سانسوریا سنگین و بدون منافذی برای عبور آب باشد، آب در بین ذرات خاک به دام می افتد و موجب پوسیدگی ریشه ها خواهد شد.

پس گیاه سانسوریا برای رشد به خاکی نیاز دارد که خاصیت زهکشی مناسب و قابلیت حمل مواد غذایی را داشته باشد. همچنین باید دارای پایه‌ای باشد که اجازه دهد به گیاه برای رشد کافی فضا داده شود. به همین دلیل، برای پرورش گیاه سانسوریا، می‌توان از خاک‌هایی استفاده کرد که ترکیبی از ماسه، خاک شیل و کمی کود حیوانی داشته باشند. این نوع خاک دارای خصوصیات مناسبی برای رشد سالم گیاه سانسوریا است و به خوبی نیازهای این گیاه را تامین می‌کند. همچنین، برای جلوگیری از بیماری‌های گیاه سانسوریا، می‌توان از خاک‌هایی که دارای خصوصیات ضد عفونی کننده هستند، استفاده کرد.

یک گلدان مناسب برای پرورش گیاه سانسوریا

بهترین گلدان برای نگهداری سانسوریا گلدان سفالی بدون لعاب است. این گیاه از محیط رطوبی برای ریشه هایش بیزار است و گلدان سفالی با جذب آب اضافه و تبخیر آن، به ریشه سانسوریا کمک میکند. در صورت عمیق بودن گلدان میتوانید کف آن را با مقداری پوکه معدنی (پومیس) بپوشانید. پوکه معدنی قابلیت جذب آب بالایی دارد و آب اضافه خاک را به خود جذب میکند.

البته در مقاله پوکه معدنی برای گلدان به تشریح بیشتری در کاربرد پوکه برای پرورش گلهای آپارتمانی پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خادمی- فروش پوکه معدنی قروه- معدن سراجوق
سایت پوکه قروه، پوکه معدنی را مستقیما از معدن به تمام نقاط کشور ارسال می نماید. ما واسطه نیستیم و از این لحاظ قیمت های ما نیز برای شما بسیار به صرفه تر خواهد شد.