پوکه معدنی چه کاربردی دارد؟

پوکه معدنی چه کاربردی دارد

پوکه معدنی قروه در سایزها و رنگ و قیمت های مختلفی وجود دارد. پوکه معدنی کابردهای فراوانی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

پوکه معدنی در ساختمان چه کاربردی دارد؟

برای شیب بندی سقف ساختمانها از پوکه معدنی استفاده می‌شود.و یکی از کاربردهای اصلی پوکه در صنعت ساختمان است. که البته سبک سازی نیز هست.که این مورد یکی از بیشترین مصارف پوکه در ساختمان است .

برای هم سطح نمودن کف طبقات ساختمان و یا مکانهای عبور و مرور از پوکه معدنی استفاده می‌شود.

از پوکه معدنی قروه در تولید بلوک سقفی بسیار سبک استفاده فراوانی می‌شود. زیرا همانطور که بارها اشاره کرده ایم پوکه معدنی قروه سبکترین و مرغوبترین پوکه معدنی ایران است.

ساخت بتن های متفاوت برای مقاومت بیشتر و وزن کمتر از پوکه استفاده می‌شود.

بلوک های (دیواری یا سقفی) متنوعی وجود دارد که در ساخت آنها از پوکه استفاده می‌شود.

برای پر نمودن سطح لوله کشی‌های ساختمانی و ایجاد لایه ای اطراف لوله از پوکه استفاده می‌شود.

جهت عایق صدا کردن دیواره های موتورخانه و مکانهای پر سر و صدا از این پوکه معدنی استفاده می‌شود.

برای عایق حرارت کردن از پوکه معدنی قروه استفاده می‌شود زیرا توانایی تحمل دمای بیشتر از 760 درجه را دارد. از طرفی قابل اشتعال نیست و یک عایق مناسب است.

پوکه معدنی در کشاورزی چه کاربردی دارد؟

برای مصارف کشاورزی در مناطقی که کم آب، پشت بام هستند از این محصول استفاده فراوانی میشود زیرا قابلیت توانایی نگهداری آب را دارد.

اگر به دنبال اطلاعات کاملتر از کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی هستید می توانید مقاله کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی را مطالعه نمایید.

آیا پوکه معدنی در بهداشت نیز کاربرد دارد؟

استفاده از پوکه معدنی در وسایل و تجهیزات آرایشی و بهداشتی مانند خمیر دندانها، لایه بردار های سلول های مرده پوست بدن و… کاربرد فراوانی دارند.

امروزه در وسایل تزییناتی مانند دکمه، گردنبند و…از پوکه های معدنی استفاده شده است.

در صنعت رنگبری پارچه از قابلیت های پوکه استفاده می‌شود.

ساخت ساختمان در مکانهایی که مورد حمله حشرات و موریانه های قرار می‌گیرند.

در تصفیه خانه ها جهت جدا سازی مواد و آلودگی های آب از پوکه معدنی استفاده می‌شود.

اگر به دنبال اطلاعات کاملتر از کاربرد پوکه معدنی در ساختمان هستید می توانید مقاله کاربرد پوکه معدنی در ساختمان سازی را مطالعه نمایید.

پوکه چه مزیتی برای گلدان دارد؟

پوکه معدنی برای گلدان هم به کار می رود.

پوکه ماده ای معدنی است با اشکال گرد ، زبرو ناهموار که عاری از هرگونه آفت و بیماری می باشد و با ایجاد زهکش مناسب برای گلدان باعث می شود ریشه ها تهویه خوب داشته باشند و همین امر باروری و رشد گیاهان را بهبود می دهد .

استفاده از پوکه در گلدان مزایای زیادی دارد .پوکه ها قابلیت جذب آب و رطوبت زیادی دارند  اگر مقدار کمی پوکه روی سطح خاک قرار دهید در زمان آبیاری پوکه ها از بیرون ریختن آب اضافی جلوگیری می کنند و نوسانات دمایی گلدان را نیز کنترل می کنند

خرید پوکه معدنی قروه
خرید پوکه معدنی قروه

خادمی- فروش پوکه معدنی قروه- معدن سراجوق
سایت پوکه قروه، پوکه معدنی را مستقیما از معدن به تمام نقاط کشور ارسال می نماید. ما واسطه نیستیم و از این لحاظ قیمت های ما نیز برای شما بسیار به صرفه تر خواهد شد.