پوکه معدنی درجه 1 و آشنایی با آن

کرایه حمل پوکه معدنی

در زمینه پوکه معدنی و بخصوص پوکه قروه و البته نوع درجه 1 آن مقالات زیادی در سایتهای اینترنتی میتوان دید و این نشان دهنده اهمیت پوکه معدنی قروه است. چرا که پوکه قروه یکی از سرآمدهای پوکه ایران است و البته می توان گفت که قطب پوکه معدنی نیز میباشد.

برای درک بهتر و شناسایی بهترین پوکه ایران، در ابتدا باید بدانیم پوکه معدنی چیست؟ پوکه معدنی قروه، ویژگی ها و انواع آنرا بشناسیم. با کاربرد انواع پوکه آشنا شویم، خواص پوکه معدنی و مزایای آن را دریابیم. و در انتها از قیمت پوکه معدنی مطلع شویم و با چگونگی خرید پوکه آشنا شویم.

پوکه معدنی چیست؟

معادل پوکه معدنی به انگلیسی پومیس یا پامیس (Pumice) است در واقع به سنگهای آتشفشانی بسیار سبک و متخلخل (سوراخهای سطح پوکه آن را به اصطلاح متخلخل کرده تا هم از وزن آنها کاسته شود و هم اینکه خواص دیگه ای داشته باشند و مفید واقع شوند) می گویند که در اثر فوران آتشفشان به سطح زمین می آیند و در دسترس قرار می‌گیرند.

خرید-پوکه-معدنی-راهنما-قیمت-مشاوره

به عبارتی دیگر می توان گفت:

در تعریف پوکه معدنی چیست باید بگوییم که پوکه معدنی به دانه های سنگی سبکی گفته می شوند که در اثر فوران آتشفشان ها بوجود می آیند و شامل مواد مختلفی مانند خاک، شن، سنگ، خاک رس، سنگ آهک، سنگ گچ، سرباره‌ها و سایر مواد معدنی هستند.

پوکه معدنی چه نوعی سنگی است و چگونه به وجود می آید؟

پوکه معدنی در واقع نوعی سنگ آتشفشانی سبک وزن است که در بعد از انفجار و فوران آتشفشانی هنگامی که گازهای محلول در ستون شناور صعودی وجود دارد، تشکیل می شود.

علت تخلخل پوکه این است که بعد از فوران آتشفشان، گاز از درون گدازه‌های شیشه‌ای که به سرعت در حال سرد شدن هستند خارج می شود و همین امر موجب متخلخل شدن این پوکه‌ها می‌شود.

پوکه معدنی و طبیعی در همه جای دنیا وجود ندارد و فقط در مناطق آتشفشانی قابل استخراج است. که البته در شهرستان قروه آتشفشان خاموش نیز وجود دارد.

برای دریافت مطالب بیشتر درباره اینکه پوکه چیست می توانید به مطلب پوکه معدنی چیست؟ مراجعه نمایید.

پوکه معدنی قروه بهترین پوکه ایران

معادن متنوعی از پوکه در این شهرستان قرار دارد (پوکه دیرکلو ، پوکه قزلجکند ، پوکه سراجوق، پوکه احمدآباد، معدن غرب) و بهترین نوع پوکه معدنی در ایران، پوکه معدنی قروه کردستان است.

پوکه معدنی قروه حاصل فعالیت آتشفشان های اطراف شهرستان قروه است که با ایجاد شرایط خاص در سایزها و رنگ های مختلف توسط طبیعت در این شهرستان تولید و استخراج می‌شود. پوکه قروه دارای بالاترین درجه کیفیت نسبت به سایر پوکه های سراسر ایران است. پوکه قروه دارای تخلخل بسیار بالایی است از همین رو در سازه ها می‌توانید وزن سازه را بسیار کم و مقاومت سازه را به شدت بالا ببرید

همانطور که مشاهده میکنید نمونه ای از آنالیز پوکه معدنی قروه ، را در تصویر زیر قرار داده ایم. در این آنالیز درصد مواد معدنی مختلف موجود در پوکه (در آزمایشگاههای معتبر اندازه گرفته شده است) نشان داده شده است.

آنالیز-پوکه-معدنی-قروه-بهترین-پوکه-ایران

پوکه معدنی قروه به علت اینکه فرایند های زیادی برای تشکیل آن انجام نمی‌شود دارای قیمت مناسبی است از همین رو مورد استقبال برای مصرف کننده ها واقع شده است.

ویژگی های پوکه معدنی قروه چیست؟

پوکه معدنی قروه تمامی ویژگی پوکه های معدنی دیگر دنیا را دارد همچنین این پوکه از درجه سختی بالاتر، سبکی و تخلخل بیشتری نسبت به پوکه های دیگر برخوردار است. به گونه ای که برخی از آنها به راحتی در سطح آب شناور می‌مانند.

پوکه های معدنی شهرستان قروه مناسبترین پوکه برای استفاده در سازه های مهم و بزرگ مانند سد، برج، فروشگاه ها و… هستند.

انواع پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی در سایزهای مختفی یافت می شود که بر اساس سایز آنها دسته بندی می شوند. در ادامه انواع پوکه از نوع معدنی را معرفی کرده ایم و کاربرد هر کدام را آوره ایم. البته این کاربردها قطعی نیستند و در درخی از موارد میتوان هم به صورت ترکیبی و هم به جای هم استفاده شند.

پوکه عدسی نوعی پوکه معدنی

پوکه عدسی یکی از انواع پوکه معدنی است. سایز پوکه عدسی حدود 10 الی 15 میلیمتر است. به دلیل اندازه و وزن بسیاركم دركارگاه های تولید بلوك های سقفی سبك مورد استفاده قرار میگیرد .

پوکه-معدنی-عدسی
تصویری از پوکه عدسی مرغوب که توسط همکارمان از محل انبار گرفته شده است.

پوکه نخودی نوعی پوکه معدنی

پوکه نخودی یکی دیگر از انواع پوکه معدنی است. سایز پوکه نخودی 5 الی 10 میلیمتر است.

پوکه-معدنی-نخودی
تصویری از پوکه نخودی مرغوب که توسط همکارمان از محل انبار گرفته شده است.

پوکه فندقی نوعی پوکه معدنی

پوکه معدنی فندوقی یا پوکه فندوقی یکی از انواع پوکه قروه است که سایز آن بین 5 الی 10 میلیمتر است.

پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی یا پوکه بادامی یکی از انواع پوکه قروه است که سایز آن بین ۱۸ الی ۲۶ میلیمتر است. بیشترین کاربرد پوکه بادامی در شیب دار کردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن کف طبقات استفاده می‌شود. با جایگزین پوکه بادامی بجای مصالح مشابه وزن ساختمان خود را کاهش دهید.

پوکه پودری یا پوکه ماسه ای از انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی ماسه‌ای به دلیل سایز و وزنی که نسبت به ماسه معمولی دارد بیشترین کاربرد پوکه ماسه‌ای در کارگاه‌های ساخت بتن، بلوک زنی و پر کردن سطوح لوله کشی‌های ساختمانی استفاده می‌شود.

پوکه مخلوط

به ترکیب چند نوع پوکه معدنی پوکه مخلوط می‌گویند .

کاربردهای پوکه معدنی

پوکه معدنی قروه در سایزها و رنگ (سیاه، قهوه ای، سفید که البته پکه های شهرستان قروه سیاه و قهوه ای هستند.)و قیمت های مختلفی وجود دارد. به برخی از کاربرد های پوکه معدنی اشاره می‌کنیم.

 • برای شیب دار کردن سقف ساختمانها از پوکه معدنی استفاده می‌شود.
 • یکی از کاربردهای اصلی پوکه در صنعت ساختمان است. که البته سبک سازی نیز هست.
 • برای هم سطح نمودن کف طبقات ساختمان و یا مکانهای عبور و مرور از پوکه معدنی استفاده می‌شود.
 • از پوکه معدنی قروه در تولید بلوک سقفی بسیار سبک استفاده فراوانی می‌شود.
 • در ساخت بتن های متفاوت برای مقاومت بیشتر و وزن کمتر از پوکه استفاده می‌شود.
 • برای پر نمودن سطح لوله کشی‌های ساختمانی و ایجاد لایه ای اطراف لوله از پوکه استفاده می‌شود.
 • برای مصارف کشاورزی در مناطق کم آب، از این محصول استفاده فراوانی میشود زیرا قابلیت نگهداری آب را دارد.
 • کاربرد در صنعت رنگبری پارچه
 • در تصفیه خانه ها جهت جدا سازی مواد و آلودگی های آب از پوکه معدنی استفاده می‌شود.
 • استفاده از پوکه معدنی در وسایل و تجهیزات آرایشی و بهداشتی مانند خمیر دندانها، لایه بردارهای سلولهای مرده پوست بدن و… کاربرد فراوانی دارند.

خواص مهم پوکه معدنی

خواصی که پومیس دارد خیلی از پیمانکاران، کشاورزان و حتی پزشکان را برای مصرف این سنگ معدنی به این سمت کشانده است.در اینجا مواردی از خواص این سبکدانه معدنی را معرفی می کنیم:

1- پوکه معدنی ومیزان مقاومت در برابر رطوبت و آتش

البته پومیس برای محیط هایی که رطوبت آنها زیاد است گزینه ی مناسبی برای به کار بردن آنها در مصالح ساختمانی است. شما از هر مصالح دیگری برای ساخت و ساز ساختمان در محیط مرطوب استفاده کنید ساختمان بعد از مدتی بوی نمناک بودنش مشخص می شود.

رنگ زرد بر روی گچ دیوار این معنی را می دهد که دیوار نم دارد.پس برای این کار لازم است شما در مصالح ساختمانی به جای سیمان از پوکه استفاده کنید.از طرف دیگر ممکن است در ساختمان آتش سوزی رخ دهد.

وقتی آتش سوزی رخ می دهد ساختمان اگر از مصالح غیر استاندارد استفاده کرده باشد کل ساختمان به یکباره در هم میسوزد.اما وقتی از پوکه در مصالح استفاده شود دیوارها سرعت آتش را برای حریق شدن بیشتر می گیرد.پس باید گفت این سنگ معدنی خواص شگفت انگیزی دارد.

2- پوکه معدنی دارای استحکام بالا و وزن بسیار کم

ساختار آن شبیه به اسنفج است. سبک بوده و در مقابل استحکام و مقاومت زیادی دارد.

دارای املاح معدنی است. سنگ های آذرین معمولا خواص زیادی دارند.چه بسا که خود پوکه به خاطر وزن سبک تحت شرایط حرارتی زیادی قرار گرفته و املاح معدنی فراوانی دارد.به همین خاطر اغلب مردم از پوکه صنعتی،پرلیت و پومیس در کشاورزی استفاده می کنند.

3- صرفه جویی در مصرف آب و استفاده درست از خاک و آب با پوکه معدنی

استفاده از پوکه در مناطقی که رطوبت دارند کار درستی است.چرا که پوکه آب را جذب می کند و در کشاورزی به خاطر وجود کم آبی نیاز خیلی فراوانی به این سنگ معدنی است از پوکه برای تقویت گیاه و صرفه جویی در مصرف آب استفاده کنید.

4- پوکه بهترین پر کننده کف، سقف، پشت بام و شیب بندی ساختمان

زمین لرزه وقتی رخ می دهد اگر ساختمان از لحاظ شیب بندی اصولی نباشد مطمئنا ساختمان خسارت زیادی را متحول می شود.
همچنین برای سقف، کف و پشت بام لازم است که رطوبت از بین موارد گفته شده عبور نکند. استفاده پوکه به مهندسین ساختمان سازی پیشنهاد می شود چرا که بهترین نوع مصالح برای عایق رطوبت و حرارت و بهترین مصالح برای مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله است .

5- استفاده پوکه برای از بین بردن سلولهای مرده پوست

با سابیدن سنگ اسکوریا بر روی پوست مرده یا همان پوست خشک شده(ترک خورده) می توانید سلول های مرده را از روی پوست جدا کنید.برای اینکار از سنگ پا استفاده می شود.

در همین سایت مقاله مفصل تری از سنگ پا نوعی پوکه معدنی نوشته ایم که می توانید به آن مراجعه نمایید.

پوکه معدنی و مزایای استفاده از آن

 1. پوکه به دلیل وزن بسیار سبک خود روی آب شناور می ماند.
 2. عایق خوبی برای سرما و گرما هسند.
 3. به دلیل اینکه سنگی معدنی است، سرشار از املاح معدنی فراوان می باشد و در رشد گیاهان بسیار تأثیر می گذارد.
 4. در مقابل صدا و آتش بسیار مقاوم است.
 5. پوکه در تولید فرآورده هایی مانند سیمان پوزولانی و انواع بلوک سبک کاربرد دارد.
 6. تمام پروژه های ساختمانی با به کار بردن این سبکدانه هزینه های کمتر را متقبل می شوند. و برای ساخت بتن از پوکه معدنی پودری و عدسی استفاده می شود.
 7. سنگ پا نیز یکی از انواع درشت پوکه است. که با طراحی خلاقانه طراح های زیبایی از سنگ پا ساخته شده است که البته بسیار مفید هستند و در نوشته سنگ پا ، به تفصیل درباره آن توضیح داده ایم.
 8. در ساختمان سرعت کارگران بیشتر می شود و این یک مزیت است.

پوکه معدنی قیمت مناسب و کیفیت بالا

با توجه به نوسانات قیمت ها در قیمت پوکه و بالطبع آن در قیمت پوکه معدنی قروه نیز تغییراتی ایجاد شده است. که البته سعی کرده ایم افزایش قیمت چندانی نداشته باشیم و هوای مشتریان عزیز خود را داشته باشیم. قیمت ها و کیفیت پوکه ما را با سایر قیمت های پوکه قروه خادمی در بازار مقایسه کنید جهت اطلاع دقیق قیمت و خرید پوکه معدنی با شماره 09187832846 آقای مهندس خادمی تماس بگیرید.

در مقاله آخرین قیمت پوکه معدنی قروه در سال 1401 نیز تلاش می کنیم تا آخرین بروزرسانی های قیمت پوکه معدنی قروه را قرار دهیم.

فروش پوکه معدنی در تهران

پوکه معدنی قروه با مدیریت آقای خادمی همواره پوکه مرغوب خود را به سفارش مشتریان عزیز در تهران ارسال نموده است و بسیاری از آنها نیز جزو مشتریان ثابت شده اند.

در صورتی که قصد خرید و سفارش پوکه به شهر تهران را دارید بعد از تماس با ما از آخرین قیمت حمل و باربری پوکه مطلع خواهید شد و سفارش مورد نظر خود (پوکه نخودی، عدسی، بادامی و …) را در نزدیکترین زمان ممکن دریافت نمایید.

26 :دیدگاه برای “پوکه معدنی درجه 1 و آشنایی با آن”

سلام وقت بخیر ..کیفیت پوکه استان کردستان بخصوص قروه خیلی بالاتر از جاهای دیگه بوده ..
پشتیبانی خوبی دارید ..ممنون از زحمات شما.

سلام وقت بخیر
پوکه قروه بهترین کیفیت رو داره ممنون بابت احترام ب مشتریاتون

ممنون از شما دوست عزیز…امیدواریم روز به روز کیفیت کارمون رو بالاتر ببریم و رضایت مشتریهای عزیزمون رو فراهم کنیم.

پوکه معدنی با کیفیت عالی دریافت کردم، قیمت پوکه معدنی نیز بسیار مناسب بود، ممنون از پیگیری آقای خادمی بابت ارسال پوکه معدنی قروه.
پیشنهاد میکنم که سازندگان ساختمان حتما از پوکه معدنی قروه با مدیریت آقای خادمی با خیال راحت خرید کنند.

باسلام
پوکه معدنی با کیفیتی ارسال کردید
با تشکر فراوان ❤️🌹

ما پوکه بادامی و عدسی رو از آقای خادمی خرید کردیم. جدا از کیفبت خوبش برخورد ایشون هم بسیار عالی بود

پوکه معدنی بهتره یا صنعتی؟کلا چه مزایایی پوکه معدنی نسبت به صنعتی داره؟

سلام دوست عزیز
به طور کلی می تونیم مزیت هایی که پوکه معدنی نسبت به صعنتی را داره به این صورت بیان کنیم:
– پوکه معدنی هیچ گونه هزینه و زحمتی برای ساخته شدن نیاز ندارد اما پوکه صنعتی اینطور نیست.
– هر دو پوکه دارای مقاومت در برابر ضربه برخورد هستند اما قدرت پوکه معدنی چندین برابر پوکه صنعتی است.
– پوکه معدنی را می‌توان با تمامی مواد و مصالح شیمیایی ترکیب نمود و نتیجه مطلوبی گرفت در حالی که پوکه صنعتی قابلیت ترکیب شدن با هیچ ماده‌ای را ندارد.
– پوکه معدنی دارای خاصیتی است که می‌تواند آب را چندین ساعت در خود نگهداری کنید.
– پوکه معدنی دارای خواص معدنی فراوانی مانند: آهن، منیزیم، مس، روی و… است که هیچ کدام از این خواص در پوکه صنعتی یافت نمی‌شود.
– پوکه معدنی تحت هیچ شرایطی از بین نمی‌رود و از عمر بسیار بالایی برخوردار است.
– پوکه معدنی به دلیل اینکه در دمای بالایی تشکیل شده است دمای ذوب بالایی دارد و به راحتی ذوب نمی‌شود.

سلام. میتونبد به طور کلی مواد تشکیل دهنده پوکه معدنی رو بگید؟ ممنون می شم.

سلام
به طور کلی میتونیم بگیم که مواد تشکیل دهنده پوکه معدنی عبارتند از:
60% تا 70% تخلخل , وزن 500 تا 1200 کیلوگرم در متر مکعب
– اکسید سیلیسیم (SiO2):64,95
– آلومینیم اکسید (Al2O3): 11,85
– هماتیت (F2O3): 4,51
– اکسید کلسیم (CaO): 1,49
– اکسید منیزیم (MgO): 1,88
– نیترات پتاسیم: 1,40
– اکسید سدیم (Na2O): 0,84
– سولفوریک اسید (SO3): 1,74
– مواد فرار (LOI): 11,20
جمع کل : 99,86

Heya superb website! Does running a blog like this take a massive amount work?
I’ve virtually no understanding of computer programming however I had
been hoping to start my own blog in the near future.
Anyways, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.
I understand this is off subject but I simply wanted
to ask. Kudos!

Hello. After designing your site (which you can also use WordPress for more convenience), you should entrust your site to an SEO expert or use SEO principles yourself so that your site is high in Google results and your work efficiency increases.
Number one SEO specialist and website designer:
09021113369
Whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خادمی- فروش پوکه معدنی قروه- معدن سراجوق
سایت پوکه قروه، پوکه معدنی را مستقیما از معدن به تمام نقاط کشور ارسال می نماید. ما واسطه نیستیم و از این لحاظ قیمت های ما نیز برای شما بسیار به صرفه تر خواهد شد.